Súložením k istým dôchodkom

Autor: Michal Bróska | 29.3.2015 o 17:09 | Karma článku: 11,31 | Prečítané:  2776x

Som jedným z asi dvoch miliónov ľudí, ktorí dobrovoľne bankujeme s II. dôchodkovým pilierom. Aj ja som dostal onen slávny list od Sociálnej poisťovne, s ktorou síce bankujem z donútenia, no rozhodla sa, že ma bude informovať o otvorení druhého vraj nevýnosného piliera.

Sociálna poisťovňa, ktorej platíme odvody z donútenia pod hrozbou použitia násilia, ma motivuje valorizáciou dôchodkov, ktorá je vraj vyššia, ako moje výnosy v druhom pilieri. Teda inými slovami, aby SP mohla valorizáciu dôchodkov realizovať, musí iným pracujúcim občanom a podnikateľom násilne odobrať peniaze. Valorizácia využitím násilia ma má akože motivovať k vzdaniu sa MOJICH úspor v druhom pilieri? Asi by som musel klesnúť na morálne dno, ak som sa k tomuto skutku odhodlal.

SP úprimne ľutujem. Má len jediný zdroj príjmu, ktorým uspokojuje nároky poberateľov dôchodkov a rôznych dávok: nás občanov, ktorí sme zdraví, máme prácu, či podnikáme. Rovnica je jednoduchá: ak je nás platiaciach dostatok, je možné uspokojiť poberateľov. Tých je mimochodom tiež dostatok. Táto rovnica fungovala v časoch mnohodetnosti platiteľov a krátkeho života poberateľov. V Európe to mohlo byť naposledy pred asi 60 rokmi. Odvtedy je platiteľov čím ďalej tým menej a poberateľom sa nechce umierať dostatočne zavčasu tak, aby nevznikal deficit v SP. Tam niekde šípim motiváciu SP písať vymierajúcemu druhu platiteľov listy so snahou dostať sa k ich SÚKROMNÝM PENIAZOM v druhom pilieri.

Milá Sociálna poisťovňa, nakoľko je Tvoj archaický biznis model postavený na počte platiteľov, navrhujem sústrediť svoje úsilie na ich rozmnožovacie schopnosti! 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Olympiáda v Pekingu už nehrozí. Možno však pôjde do Tokia, smial sa Kuzmin

Nasťa prekonala predpovede, hovorí jej tréner a manžel Daniel Kuzmin.

ŠPORT

Haščák: V zápasoch, keď ide o všetko, hráme vždy najlepšie

Bol to špeciálny zápas, vravel Žiga Jeglič.


Už ste čítali?