Nie je Kotleba ako Kotleba

Autor: Michal Bróska | 12.6.2014 o 23:08 | (upravené 15.6.2014 o 20:46) Karma článku: 12,39 | Prečítané:  3867x

Denník SME včera zverejnil článok o Martinovi Kotlebovi - bratovi bystrického župana, ktorý sa zázračným slovenským spôsobom dostal do vedenia jednej župnej spoločnosti. Na reportáži o rodinkárstve v Banskobystrickom samosprávnom kraji by nebolo inak nič závadné, ak by do kritiky nenamočil úplne nevinného menovca Martina Kotlebu.

Žasnem nad diletantizmom redaktorov SME, ktorým na vyprodukovanie článku s zjavne stačí meno a priezvisko osoby a rýchly náhľad do obchodného registra. Tam nájdu jedného jediného Martina Kotlebu a to bude určite ten, ktorý je bratom bystrického župana rodinkárčiaceho v župnej firme. Overenie totožnosti nič netušiaceho menovca - bratislavského prekladateľa Martina Kotlebu - zjavne neprebehlo, ale článok o tom, že je bratom kontroverzného župana je na svete a poškodzuje jeho meno.

Nakoľko menovca Martina Kotlebu poznám asi 25 rokov, tak si dovolím uviesť výplody denníka SME na pravú mieru:

"Martin Kotleba pôsobil do roku 2004 vo firme Nixon, ktorá sa zaoberala sprostredkovaním obchodu. V tom čase mal trvalý pobyt v Nemecku a prechodný v Bratislave."

Martin nemal len trvalý pobyt v Nemecku, ale je aj nemeckým štátnym občanom. Pochádza zo zmiešaného manželstva a teda nemá s Mariánom Kotlebom okrem priezviska nič spoločné. Svojho času mal s kamarátmi firmu Nixon s prevázdkou v OD Ružinov.

"Kotlebov brat je podľa výpisu z registra od roku 2010 jediným spoločníkom firmy k+k translations so sídlom v Bratislave. Spoločnosť sa zaoberá vydavateľstvom, ekonomickým poradenstvom, reklamnými a marketingovými službami."

V SME sa pretrhli od investigatívy a našli Martina Kotlebu v obchodnom registri, nasledovalo copy+paste jeho činnosti do článku. To, že sa minimálne podľa adresy trvalého pobytu v Nemecku nemôže jednať o brata banskobystrického župana, už prehliadli. Asi tlačil čas uzávierky.

"V máji kandidoval neúspešne vo voľbách do Európskeho parlamentu."

Martin do europarlamentu nekandidoval. Na kandidátke Ľudovej strany Naše slovensko je jeho menovec, ktorý má trvalý pobyt v Banskej Bystrici a je od neho starší.

"Je inžinier ekonómie, pracoval na daňovom úrade a niekoľko rokov na finančnom úseku zahraničnej firmy."

Martin nie je inžinierom ekonómie, ekonómiu neštudoval, ale je úradným prekladateľom jazyka nemeckého a teda opäť nemá s banskobystrickou rodinkou nič spoločné.

Denník SME by sa mal nad prácou svojich redaktorov hlboko zamyslieť a promptne zjednať nápravu.

 

Doplnenie 15.6.2014: SME opravilo nezrovnalosti v článku a vymazala odtiaľ informácie, ktoré by poukazovali na iného Martina Kotlebu, ktorý nie je bratom predsedu BBSK Mariána Kotlebu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?