Kde je to trestné oznámenie na Kisku?

Autor: Michal Bróska | 22.3.2014 o 21:23 | (upravené 22.3.2014 o 21:53) Karma článku: 23,55 | Prečítané:  8556x

Pán premiér, splátkový predaj firiem Vášho protikandidáta Kisku nazývate úžerou. Ako právnik so špecializáciou na trestné právo asi viete, že úžeru definuje zákon č. 300/2005 v §235 ods. 1 takto: Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

Ak pokladáte p. Kisku za úžerníka, nech sa páči, ste povinný podať trestné oznámenie na jeho osobu, alebo na jeho firmy. Dobre viete, že neoznámenie trestného činu je samo o sebe trestným činom a sú za to tri roky. Obávam sa však, že aj béčkový prokurátor majúci Harabina v druhom kolene za rodinu, by Vám takú "úžeru" roztrhal na márne kúsky a vyslásil obľúbenú vetu slovenskej justície: Skutok sa nestal!

Keď nazývate splátkový predaj úžerou, tak čo je potom výplatná páska, pri ktorej skončí skoro polovica mzdy zamestnanca v bezodnej neefektívnej diere zvanej "verejná správa"? U socanov sa tomu zvykne hovoriť solidarita.

Aký je rozdiel medzi úžerou Kisku a Ficovou solidaritou?

U p. Kisku si radový občan dobrovoľne kúpi tovar. Uzatvorí zmluvu, v ktorej mu splátková spoločnosť metódou "čierne na bielom" oznámi výšku splatky a počet mesiacov, ktoré ju bude platiť. Ak si radový občan nevie porovnať cenu tovaru kupovanú za cash a cenu tovaru kupovaného na splátky, tak kto je na vine?

a) splátková spoločnosť
b) občan, ktorému sa dostalo vzdelanie organizované štátom
c) vesmírni ľudia

V prípade p. Kisku občan v splátkovom predaji dostane tovar, ktorý si dobrovoľne zakúpil na splátky. "Dobrovoľne" podčiarkujem, lebo nevidieť pár dielov Búrlivého vína vďaka pokazenému televízoru môže toto moje tvrdenie relativizovať. Na tovar občan dostane riadnu záruku dva roky. Ak niečo nefunguje, príde zmluvný servis a opraví.

V prípade p. Fica občan v mene solidarity platí dane a odvody. Nedobrovoľne. Štát mu hrozí násilím v prípade neplnenia si tejto povinnosti. Ak som mnou pri pojme "násilie" nesúhlasíte, tak si to vyskúšajte. Nezaplaťte, zabarikádujte sa v byte a počkajte si na zakuklených melody boys, ktorí Vám na dverách do bytu poskytnú kľúčovú pohotovosť. Potom príde úrok z omeškania, pri ktorom bledne závisťou aj úžerník z Letanoviec. Následne Vám štát ako bonus dopraje pravidelný gruppensex v leopoldovskej sprche.

V prípade solidarity p. Fica občan dostane mizerné zdravotníctvo, podpriemerné školstvo, rozbité cesty, nefungujúce súdy....you name it! Ak sa náhodou niekto ozve, ako napr. ten učiteľ na Východe, alebo tá pani na ministerstve, tak ich odmenia stratou práce.

Pán Fico, o týždeň Vám s radosťou dám ešte dva roky na to, aby ste sa pochlapili a v rámci Vašich kompetencií predsedu vlády skoncovali s úžerou!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?